avgust 16, 2018
utorak, 13 februar 2018 15:30

Stefan Lazić šampion Srbije u brzom hodanju

Autor:

U disciplini 1000 m brzo hodanje atletičar AK Tamiš Stefan Lazić osvojio je zlatnu medalju na Prvenstvu Srbije za starije pionire i pionirke do 15 godina ovog vikenda u Beogradu.

Stefan Lazić je ovim trijumfom odbranio titulu državnog šampiona koju je osvojio prošle godine na istom takmičenju.

Osim Lazića, na ovom takmičenju nastupilo je još troje takmičara Atletskog kluba Tamiš Pančevo.

Aleksa Nertica je discipline brzo hodanje 1000 m treći prošao kroz cilj, ali je naknadno odlukom vrhovnog sudije na stazi diskvalifikovan jer je napravio tehničku grešku u poslednjih 50 metara trke. Kod devojčica Jelena Vasiljević je u trci na 1000 m osvojila četvrto mesto, kao i Sanja Marić u trci na 600m.

Ekipu AK Tamiš predvodio je trener Zoran Kocić.

Već u subotu, 17. februara atletičare i atletičarke AK Tamiš očekuju nova iskušenja na Prvenstvu Srbije u kategoriji mlađih pionira i pionirki gde će ovaj klub nastupiti sa troje takmičara.